Ana SayfaSilivri ÖzelBeş bin + Dört yüz Ağaç!...

Beş bin + Dört yüz Ağaç!…

Beş yüz bin kere teşekkür ederiz.

 

Kendi adıma, halkım adına, doğa adına!..

Silivri’nin sokak ve caddelerine dikilmek üzere Silivri Belediyesince beş bin (5000) ağaç satın alındı! Proje hayata geçirilmek üzere çalışmalara başlanmıştır.

Belediyemizin bu projesinden haberdar olan Nata Holding yönetimi, Volkan Başkanımızı tebrik ederek, beş bin ağaç projesine; 400 adet mavi servi ağacıyla katkıda bulunarak, destek oldular!

Bir çevrecilik araştırmasıyla ilgili olarak Volkan Başkanımızı arayarak, konu hakkında bilgi almak istediğim de kendisi, belediyemizin böyle bir projesi olduğunu, gün ve saat itibarıyla çalışmaların sürdüğünü ve bizzat katıldığını belirtti. Öyle mutlu oldum ki siz Silivrili hemşerilerimize bu projeden bahsetmeden geçemezdim!..

Alibey Mahallesinin pilot bölge olarak seçildiği, bu projede tüm sokaklara ve kaldırım kenarlarına ağaç dikilmekte olduğunu belirterek, çalışmalarla ile ilgili fotoğrafları da gönderdiler!

Ben buradan acil bir uyarıda bulunmak istiyorum!

Şayet mahallenizde veya sokağınızda daha önceden var olan bir ağaç veya ağaçlar zarar görmüş ya da yerinden sökülmüşse telaş etmeyin! Mutlaka ağacın bir hasarı oluşmuş veya ömrü nihayet bulmuştur. Yerine genç fidanlar mutlaka ekilecektir. Sizler de bakın kontrol edin, hasarlı, hastalıklı ağaçlar varsa veya orada hiç ağaçlandırma olmamışsa dikime de elverişli bir yer var ise mutlaka ağaçlandırılacaktır!

Biz, Volkan Başkanın bu güzel projesine destek oluyoruz!..

Sizlerin de desteğini bekliyoruz…

Sokak bizim, mahalle bizim, bize sadece bildirmek kalıyor!

Sakın kimse bu proje de bizim demesin! Fena yazarım (!)..

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ YAZILAR

Mutasyon

55 Yıl Sonra

ALABROS KESİM

- Advertisment -

Son Yazılar

Başkan Bu Ne?..

Bu Ne Perhiz…

9.Yazı…

İyi geldiniz…

Unutulur!

Son Fasıl

Empati ve Sempati

İlgili Yazılar

Başkan Bu Ne?..

Bu Ne Perhiz…

9.Yazı…

İyi geldiniz…

Unutulur!

Son Fasıl

Empati ve Sempati